Za týždeň evidujú policajti takmer 2000 porušení zákazu vychádzania a stovky ľudí bez rúšok

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR

Sankcie udeľujú vo výške ako doposiaľ.

Polícia naďalej pokračuje v sprísnených kontrolách. Policajti vo zvýšenej miere kontrolujú opodstatnenosť pohybu osôb v čase zákazu vychádzania a účel cesty. TASR o tom informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Polícia bude pokračovať v kontrolách na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú lyžiarske strediská, nákupné strediská, železničné stanice, potraviny, drogérie či odberné miesta. „Tieto kontroly vykonajú príslušníci služby poriadkovej polície, služby dopravnej polície a služby železničnej polície," spresnila Bárdyová.

Za posledný týždeň, konkrétne od 28. januára do 4. februára, policajti odhalili 51 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 25 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok a 784 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok. Za rovnaký čas evidujú tiež 1940 prípadov porušenia zákazu vychádzania a 604 prípadov porušenia postúpili na regionálne úrady verejného zdravotníctva a okresné úrady.

„Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do tisíc eur a v správnom konaní do 1659 eur," pripomenula Bárdyová

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti