Ukončili vyšetrovanie Dobroslava Trnku v kauze Gorila

FARMA X-TRA II - 36. epizóda
https://videoarchiv.markiza.sk/video/farma-xtra/epizoda/31856-farma-xtra-ii-36-epizoda Zdroj: TASR

Bývalý generálny prokurátor ukrýval u seba v trezore nahrávku Gorily, napriek tomu, že ju mal odovzdať polícii.

Vyšetrovanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v kauze Gorila je ukončené. Informáciu pre TV Markíza potvrdila polícia.

„V trestnej veci vedenej vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry proti obvinenému Dobroslavovi T. bolo vyšetrovanie ukončené. V mesiaci február je naplánované preštudovanie vyšetrovacieho spisu s obvineným a s jeho obhajcom a po preštudovaní spisu bude spis predložený na príslušnú prokuratúru aj s návrhom vyšetrovateľa, čo možno očakávať v koncom tohto mesiaca," uviedol pre TV Markíza hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku vyšetrovateľ NAKA obvinil zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. U seba v trezore totiž ukrýval nahrávku Gorily, napriek tomu, že ju mal odovzdať polícii. Konať tak mal s úmyslom zadovážiť majetkový prospech sebe a podnikateľovi Marianovi Kočnerovi.

Obchodovanie s nahrávkou naznačuje rozhovor Dobroslava Trnka s Kočnerom, ktorého nahrávku v októbri 2019 zverejnili médiá. Bývalému generálnemu prokurátorovi mal Kočner nadávať, pretože sa pokúsil Gorilou vydierať finančníka skupiny Penta, obvineného Jaroslava Haščáka.

Spis zverejnil anonym v decembri 2011, má zachytávať rozhovor medzi Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Obvinený finančník aj Penta vtedy autenticitu nahrávky spochybnili. Nahrávku Gorily našla polícia v dome Kočnera.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dobroslav trnka

Dôležité udalosti