Domáce

V okrese Bánovce nad Bebravou platí výstraha 3. stupňa

Letná búrka
Zdroj: shutterstock

Búrky bude sprevádzať silný vietor. Zdvihnú sa aj hladiny.

Najvyšší tretí stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami vydal SHMÚ pre okres Bánovce nad Bebravou. Výstraha platí zatiaľ do 21. hodiny.

Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach SHMÚ predpokladá prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.

Zároveň v okresoch Žarnovica a Levice platí 2. stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami. Najnižší prvý stupeň bol vyhlásený v okresoch Pezinok, Trnava, Trenčín, Topoľčany, Partizánske, Žilina, Martin, Turčianske Teplice, Banská Bystrica, Gelnica, Michalovce a Sobrance.

S búrkami tu môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 40 až 60 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 90 až 108 km/h. Na zvyšnom území Slovenska platí výstraha 1. stupňa pred búrkami, a to až do nočných hodín.

"Pri týchto búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako stekanie vody zo svahov, bahn2otok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov," informuje SHMÚ.


 
SLOVENSKO/TASR - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.