Nedovoľte, aby vaši blízki zanedbali pohyb. Ukážeme vám, ktoré cviky si hravo zacvičíte s nimi

Mary Wilson
Zdroj: shuterstock.com/DC Studio

Ich rozsah pohybu sa postupne zlepší a čím budú ohybnejší, tým lepšie predídu zraneniu.

Pre pandemické opatrenia je pohyb všetkých ľudí veľmi obmedzený. V prípade, že máte doma malé deti, nabeháte sa minimálne za nimi. Vaši rodičia a starý rodičia takéto šťastie možno nemajú. Keďže sa obávajú koronavírusu, väčšinu dní trávia doma. Ich pohyb je tak každý deň rovnaký, prejdú sa do kuchyne a do obývačky, inak celý deň skôr presedia.

S pohybom je však život zdravší a šťastnejší. Každý deň by ste sa preto mali snažiť rozhýbať vy aj vaši blízki. Nezáleží ani na veku, pohyb sa dá prispôsobiť každému. Dôkazom sú mnohé videá seniorov na sociálnych sietí.

Prečítajte si aj: Vyskúšali ste už reflexnú masáž nôh? Zharmonizuje vám telo a potešiť ňou môže aj partner

Nejde pri nich pritom o výkon, dôležité je, aby ich telo malo prirodzenú záťaž, bolo stále aktívne a funkčné, zlepšila sa im koordinácia, mobilizácia, balans a prekrvilo sa im telo. Netreba zabúdať aj na strečing. Využiť treba pomôcky, akou je napríklad stolička či metla. Ich rozsah pohybu sa postupne zlepší a čím budú ohybnejší, tým lepšie predídu zraneniu.

Venujte preto svoju pozornosť a čas vašim rodičom a starým rodičom a zacvičte si najbližšie s nimi. Skúsená trénerka Lucia Medeková ukázala v Teleráne niekoľko cvikov, ktoré zvládne každý aj po 60. Dôkazom je jej hostka, 61-ročná Katka Feketeová, ktorá si zacvičila s ňou.

Nechajte sa inšpirovať:


BRATISLAVA/Teleráno

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti