Sudkyňa rozhodla o vydaní medzinárodného zatykača na Michala Suchobu

Senátori prichádzaju na hlasovanie o ústavnosti impeachmentu.
Zdroj: minv.sk

Obvinený je v kauze Mýtnik.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku rozhodla v utorok (8. 2.) o vydaní medzinárodného a európskeho zatýkacieho rozkazu na obvineného podnikateľa Michala Suchobu.

Pre TV Markíza to potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Suchoba je obvinený spolu s ďalšími zvučnými menami v kauze Mýtnik. V súčasnosti by sa mal nachádzať v zahraničí. Do redakcie nám prišla informácia o tom, že by sa mal nachádzať v luxusnej rezidencii v Spojených arabských emirátoch. „Nedá sa to minúť, jeho Ferrari Monza SP je neprehliadnuteľné. Také auto nemajú ani miestni šejkovia," píše sa v správe.

Ani jeho advokát nám nevedel povedať, či sa plánuje vrátiť na Slovensko. Vraj s ním už niekoľko dní nekomunikuje. Dostať ho na Slovensko bude však zložité. Dôvodom je, že medzi Slovenskom a SAE neexistuje bilaterálna zmluva a emiráty nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru.

Akcia Mýtnik

Muži zákona počas akcie Mýtnik zadržali viacero ôsob spájaných s bývalým vedením finančnej správy, medzi ktorými bol aj jej exšéf František Imrecze.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne

Imrecze je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Prípad má súvisieť s IT tendrami na nákup informačných systémov za milióny eur. Zmluvy boli v utajenom režime, čo malo údajne zakryť úplatky a dopredu dohodnuté kšefty. Imrecze obvinenia odmieta. Spolu s ním stíhajú aj vplyvných podnikateľov Jozefa Brhela a Michala Suchobu.

Milionár a oligarcha Brhel sa po pár hodinách ozval zo zahraničia s tým, že obvinenia odmieta, postavil sa pred vyšetrovateľov. Súd v piatok rozhodol, že aj on ide do väzby.

Súd rozhodol: Milionár Jozef Brhel putuje do väzby pre dva dôvody

PEZINOK/TV Markíza, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti