Obvinený advokát Martin Ribár ostáva vo väzbe

Sprava Filip Hronek a Patrik Nemeth z Detroitu oslavujú gól proti Edmontonu.
Zdroj: TV Markíza

Rozhodol o tom sudca ŠTS.

Obvinený advokát Martin Ribár ostáva vo väzbe. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

Ribára zadržali v októbri 2019 v rámci akcie Apač, zameranej voči bratislavskej skupine takáčovcov, a vo väzbe je približne 16 mesiacov.

„Sudca neprijal písomný sľub obvineného ani ponúknutú finančnú záruku," doplnila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková s tým, že rozhodnutie nie je právoplatné a obvinený proti nemu podal sťažnosť. Rozhodne o nej Najvyšší súd.

O predĺžení Ribárovej väzby o ďalších sedem mesiacov rozhodol ŠTS vlani 3. decembra, ale obhajoba podala sťažnosť. Najvyšší súd potom 17. decembra konštatoval, že žiaden zo skutkov, ktoré sa obvinenému kladú za vinu, nevykazuje znaky obzvlášť závažného zločinu a jeho väzba môže trvať maximálne do 28. mája 2021.

Na prípad Martina Ribára upozornila koncom minulého roka Iniciatíva advokátov za právny štát, ktorá vyzýva, aby sa prešetrila zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní.

Ribár v minulosti zastupoval muža, ktorého svorka psov usmrtila mladého ornitológa pri Devínskom jazere. V roku 2015 sa objavil po boku starostu Marianky. Toho vinil vyšetrovateľ NAKA z korupcie.

Kto sú takáčovci

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné.

Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír Kudlička.

Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v rámci hlavného mesta.

PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Apač

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.