Ak ste nepriznali daň za psa alebo nehnuteľnosť, pokutu nedostanete

Noc-oscarov-2018-slider.png
Zdroj: Tatiana Dyuvbanova/shutterstock.com

Môžete to napraviť do 15. marca.

Na Slovensku sa upustí od uloženia pokuty za nepodanie priznania k miestnym daniam a čiastkového priznania k miestnym daniam na tenté rok v ustanovenej lehote.

A to v prípade, ak túto povinnosť daňový subjekt splní dodatočne najneskôr do 15. marca tohto roka. Dôvodom je, že návrh nariadenia rezortu financí schválila v stredu (10. 2.) vláda.

Od uloženia pokuty sa upustí v prípade nepodania priznania k dani z nehnuteľností, za psa, za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje podľa zákona o miestnych daniach.

Prečítajte si aj: Dobrá správa pre podnikateľov a živnostníkov: Daň z áut môžete zaplatiť až o dva mesiace

Odpustenie pokuty sa týka aj čiastkového priznania k dani z nehnuteľností,  psa, za predajné automaty a za nevýherné hracie prístroje na zdaňovacie obdobie roku 2021 v ustanovenej lehote, ak ju daňový subjekt splní tiež do spomínaného dátumu.

Rezort financií návrh odôvodnil potrebou riešenia pretrvávajúcich problémov v súvislosti so šírením nového koronavírusu a potrebou zmiernenia ekonomických dosahov pre daňové subjekty. Nariadenie vlády má nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nehnuteľnosť

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.