Smer podá trestné oznámenie na Slovenskú poštu. Vraj marí prípravu referenda

Pošta sa voči tvrdeniam rázne ohradila.

Smer-SD podá trestné oznámenie na Slovenskú poštu. Poštárov obvinil, že ohrozujú prípravu referenda.

Niektoré obálky vraj nechceli prebrať a údajne majú mať aj pokyn zhora, aby ich ničili. Pošta sa voči tvrdeniam rázne ohradila, expremiér Robert Fico ich vraj ničím nepoložil.

Od piatku (5. 2.) už prišli na referendovú adresu desiatky obálok. Smer tvrdí, že ich mohlo byť viac. Pošty však niektoré zásielky odmietli, lebo chýbal názov príjemcu.

Podľa vyjadrenia pošty by mal byť na zásielkach uvádzaný názov adresy, ktorý si klient vybral. Ten si vybral názov Referendum 2021.

No Smer vidí ďalší problém. Takto označené listy by vraj poštári mohli trhať a vyhadzovať. Prikázať by im to mal údajne manažment, ktorý vyberala nová vláda.

Bežným poštárom vraj takéto tvrdenia na nálade nepridali. Pošta ich považuje za absolútne nepodložené. Strana Smer navyše nemá s poštou ani uzavretú zmluvu.

Väčšina doteraz doručených obálok nemá v adrese správny názov, no prišli aj tak. S podozreniami voličov, že ich hárky stratia, sa však stretáva aj strana Hlas-SD.

Na rozdiel od Hlasu chce Smer poštovné platiť z vlastného vrecka. Narazil však na kreativitu neprajníkov.

Objavili sa výzvy, aby ľudia posielali prázdne či falošné obálky na účet strany. Smer to nechce riskovať, preto mení stratégiu.

Viac v reportáži Gabriely Kajtárovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Gabriela Kajtárová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.