Sudca vyhovel Kičurovej žiadosti o prepustenie z väzby, prokurátor podal sťažnosť

Chicago Med - v pondelok až piatok o 18.35!
Zdroj: TASR

O odvolaní rozhodne Najvyšší súd.

Sudca ŠTS sa rozhodol vyhovieť žiadosti obvineného Kajetána Kičuru a pustil ho na slobodu. Prokurátor podal sťažnosť a tak konečné slovo tak bude mať Najvyšší súd.

Návrh žiadosti o prepustenie zdôvodňoval obhajca Rastislav Palovič tým, že všetkých ťažiskových svedkov už vypočuli.

„Všetci ťažiskoví svedkovia, ku ktorým čo i len teoreticky bolo možné predpokladať nejakú kolúziu môjho klienta, už boli dávno vypočutí," reagoval Palovič. Podľa neho Kičura, ktorý je už pomaly rok v kolúznej väzbe, ju „znáša stále rovnako, primerane jeho inteligencii".

Skutky, z ktorých je jeho klient obvinený, nechcel bližšie špecifikovať a potvrdil, že vinu stále odmieta a „tomuto tvrdeniu nasvedčujú aj doteraz vykonané dôkazy".

Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv je stíhaný pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Predtým ho sudca ŠTS do tzv. kolúznej väzby vzal 23. apríla 2020.

Vláda Igora Matoviča ho z funkcie odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte vlani v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.