Kočnerova Threema vyplavila ďalšie informácie: Schému, na ktorej konci profitoval Suchoba

Pelé a Maradona.
Zdroj: TASR

V priebehu roka 2018 si vymenili cez aplikáciu Threema stovky správ.

Telefón Mariana Kočnera odkryl ďalšie tajomstvo. Známa konverzácia medzi ním a Norbertom Bödörom o možnom vydieraní bývalého riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho bola dokreslená novými zisteniami.

Reportéri z Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) našli prostredníctvom Kočnerovej knižnice v telefóne odsúdeného podnikateľa schému údajných finančných tokov. Mali by zahŕňať IT firmy a známu sieť reštaurácií. Informácie pochádzajú z Kočnerovej knižnice, ktorej dáta poskytla medzinárodná sieť investigatívnych novinárov OCCRP.

Zdroj: icjk

Zdroj: icjk

Marian Kočner a Norbert Bödör si v priebehu roka 2018 vymenili cez aplikáciu Threema stovky správ.

Viaceré z nich hovorili o diskreditácii politikov, a to najmä oponentov vtedy koaličného Smeru-SD. Medzi nich zahŕňali Daniela Lipšica, jedného z bratov Pčolinských, ako aj Igora Matoviča.

Dnes je Marian Kočner právoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. Vo väzení čaká na ďalšie súdy v množstve káuz vrátane vraždy Jána Kuciaka.

Nič to však nemení na tom, že viac ako dva roky po jeho zadržaní vieme nájsť v jeho telefóne ďalšie informácie.

V správach podľa zistení investigatívnych novinárov skratkou „FS" mali označovať dnes väzobne stíhaného Františka Imreczeho.

Jeho kôň mal byť podľa slov samotného Kočnera medzinárodne hľadaný podnikateľ Michal Suchoba.

Práve kvôli Suchobovi mal mať Kočner v pláne vytvoriť na Imreczeho nátlak. Finančnú schému na obrázku vyššie našli investigatívci v doteraz nedostupnom súbore z Threemy.

Česká matka Allexis Group vo svojom stanovisku uviedla, že sa nevie nijakým spôsobom vyjadriť k aktivitám slovenského Allexisu.

Schému, ktorú Kočner opísal, odmieta aj Peter Štecko zo spoločnosti Medusa. Vzťah softvérovej spoločnosti QBSW opísal Štecko ako obojstranne obchodný. Začať sa mal skôr, ako udalosti popisované v schéme.

So žiadosťou o reakciu sme oslovili aj spoločnosť Allexis. Tá sa, vzhľadom na väzobné stíhanie svojej konateľky Jany Rovčaninovej, nevedela vyjadriť. Firma QBSW nám do uzávierky stanovisko neposkytla.

Otázne naďalej zostáva, odkiaľ tieto informácie Marian Kočner čerpal. Teoreticky to mohla byť finančná spravodajská jednotka NAKA.

Tú od roku 2017 viedol Pavol Vorobjov, ktorý je obvinený z lustrácií novinárov, ako aj v kauze Očistec.

Viac v reportáži Adela Ghannama.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.