Domáce

V Muránskej Dlhej Lúke "porušili" hubárske pravidlá

Sušené hríby v susičke.
Zdroj: TV Markíza,

Miestni hubári sa rozhodli pre sušičku, majú ich pripravené na zimu za pol dňa.

Prečo sušiť huby niekoľko dní, keď sa to dá aj za 12 hodín. Vášniví hubári z malej obce pri Revúcej dali hlavy dokopy a huby začali sušiť spolu. Kúpili veľkú sušičku z Talianska, ktorú si pochvaľuje celá dedina. Ich nápad sa zapáčil už aj hubárom zo širokého okolia.

Pešo, na bicykli, či na aute, ale hlavne s plnými košíkmi čerstvých húb. Obyvatelia obce Muránska Dlhá Lúka sa v týchto dňoch stretávajú najčastejšie pri tejto malej budove. Všetko čo práve v lese nazbierali ukladajú do sušičky.

Zdroj: TV Markíza,

„V podstate huby sa vysušia za 10-12 hodín, doma ich tak rýchlo určite nevysušíte," odôvodnil nákup sušičky starosta obce Marek Nosko.

Sušičku kúpili do obce len vlani. Keďže v okolí rastie pomerne veľa húb zapínajú ju prakticky neustále. Huby sušia pri teplote minimálne 45 stupňov. To, že sa rýchlo vysušia, ale nie je to najdôležitejšie. „V spodnej časti sušičky vidíte červíky vypadnuté, ktoré vyliezli vďaka tomu veľkému teplu. Tým pádom, aj keď tá huba má dierky, tak červíky určite nie," dodal Nosko.

Keď nie je práve hubárska sezóna sušičku využívajú najme na ovocie a zeleninu.

Boli tam už aj ľudia z Banskej Bystrice, Pukanca. No niektorí hubári z obce však napriek výhodám zostávajú radšej pri klasike.


Ak sa vám podaril poriadny "hubársky úlovok" pochváľte sa ním. Pošlite nám fotografie na adresu somreporter@markiza.sk

MURÁNSKA DLHÁ LÚKA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti