Z vedenia Penty odchádza Eduard Maták, skupina má aj troch nových partnerov

telerano valentin_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Jeho pozíciu v zdravotníckych firmách prevezme Václav Jirků.

Súčasný spolumajiteľ Penty a top manažér Eduard Maták prestane byť na konci roka 2021 spolumajiteľom celej skupiny Penta a projektovým lídrom zodpovedným za zdravotníctvo. Ďalšími spoluvlastníkmi a členmi vrcholového vedenia skupiny sa stali Fabrice Dumontheil, Václav Jirků a Marián Slivovič. V piatok o tom informovala Lenka Vargová z Penta Investments.

Matákovu pozíciu v zdravotníckych firmách prevezme Jirků. Maták sa bude týmto firmám naďalej venovať z pozície člena dozornej rady.

Stredoeurópska investičná skupina Penta bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 46.000 ľudí a v roku 2019 dosiahla hodnota aktív skupiny 11,2 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave a Varšave.

Penta investuje prostredníctvom fondu, ktorý je v súčasnosti vlastnený Marekom Dospivom, Jaroslavom Haščákom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom a Eduardom Matákom. Aktívnu správu investičného portfólia však Penta vykonáva prostredníctvom manažérskych spoločností General Partners, ktoré sídlia predovšetkým v Prahe, Bratislave a vo Varšave. Manažérska štruktúra bude po zmenách vlastnená Marekom Dospivom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom, Fabricom Dumontheilom, Václavom Jirků a Mariánom Slivovičom.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti