Budúci vodiči môžu mať skúšobné jazdy v autoškole. Tu sú podmienky podľa Covid automatu

Porota sa musí poradiť.
Zdroj: TASR

Ministerstvo vydalo usmernenie aj pre ďalšie kurzy.

Minister dopravy Andrej Doležal povolil v piatok (12. 2.) autoškolám aj praktickú výučbu, pričom inštruktori sa musia riadiť tzv. Covid automatom. Skúšobné jazdy nebudú môcť byť iba v tzv. čiernych okresoch.

Podľa ministrovho nariadenia napr. pri III. stupni varovania, tzv. tmavočervený okres, môžu byť v aute inštruktor a študent, iba ak majú obaja platný negatívny PCR alebo antigénový test nie starší ako sedem dní a po každom študentovi musí byť vozidlo vydezinfikované.

,,Asi sa všetci zhodneme, že šoférovať sa človek nenaučí bez praktického tréningu. Preto sme s našou rezortnou hygieničkou pripravili podmienky výučby v autoškolách tak, aby kurzy mohli pokračovať a zároveň sme chránili účastníkov výučby. Chcem zdôrazniť, že všetky opatrenia sú odkonzultované a schválené ÚVZ a prosím, aby ich všetci striktne dodržiavali, nech sa nemusí celá praktická výučba plošne opäť zastaviť," uviedol Doležal.

Pre koronavírus sa predĺži aj termín skúšky na vodičák

Stále platí, že ak účastník vodičského kurzu nestihne zložiť skúšky v zákonnej lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do kurzu pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu, sa predĺži sa o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie.

Ako informoval médiá hovorca rezortu Ivan Rudolf okrem Covid automatu pre autoškoly vydalo ministerstvo spresnenia pre ďalšie kurzy, ktoré nájdete na stránke ministerstva.

Ide o kurzy inštruktorov autoškôl, základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku vodičov, skúšky na získanie odbornej spôsobilosti vedúceho dopravy a prevádzkovateľa cestnej dopravy, vodiča profesionála a školenia, ako aj skúšky vodičov a bezpečnostných poradcov.

Prezenčnú a praktickú výučbu v autoškolách zastavili vlani 19. decembra, odvtedy sa mohli budúci vodiči vzdelávať iba dištančne.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Andrej doležal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.