Ďalšia skupina Afgancov na Slovensku. Dezorientovane sa pohybovali vo Svrčinovci

17 Trnka Glance House DEMO.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nemali pri sebe žiadne doklady a boli premrznutí. Všimli si ich policajti.

Namierené mali do Francúzska či Nemecka, no ich strastiplná cesta za lepším životom sa skončila na Kysuciach. Ďalšiu skupinku migrantov z Afganistanu v piatok (12. 2.) ráno zadržali vo Svrčinovci.

Štyria afganskí mladíci, dvaja ešte neplnoletí, sa dezorientovane pohybovali pri zdravotnom stredisku. Nemali pri sebe žiadne doklady a boli premrznutí. Všimli si ich policajti.

V piatok ráno ich previezli do Žiliny, kde ich najskôr otestovali a potom previezli na cudzineckú políciu.

Ide už o tretiu skupinu za uplynulý týždeň, ktorá svoju cestu ukončila na Kysuciach. V prvom prípade šlo o mladého muža, tiež z Afganistanu, ktorý mal v návese celú rodinu aj s malými deťmi. Ďalších troch mužov z Alžírska zase našli na benzínovej pumpe pri Martine.

No a jeden premrznutý Maročan sám zaklopal v noci na dvere mestským policajtom v Martine. Mladík bol podchladený, komunikácia s ním bola veľmi náročná.

Celé rodiny migrantov riskujú zdravie túžiac po lepšom živote, lenže po zadržaní skončia v zariadení pre cudzincov a ak nedostanú azyl, vyhostíme ich a s najväčšou pravdepodobnosťou putujú späť do svojej krajiny.

Viac v reportáži Zuzany Lechanovej.


SVRČINOVEC/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zuzana Lechanová

Dôležité udalosti