Protesty farmárov na aké nie sme zvyknutí: V tomto prípade sa rozhodli pomáhať

Hoci to ako protest nevyzerá, s vedením agrorezortu sú už mesiace na nože.

Vylievali mlieko, sypali hnoj, blokovali cesty, obliehali vládu či parlament. Tentoraz však protesty nespokojných farmárov vyzerajú ako z iného filmu.

Geriatrická nemocnica v Podunajských Biskupiciach pri Bratislave - vďaka poľnohospodárom budú mať tunajší zamestnanci o čosi príjemnejšiu službu.

V duchu „vy zachraňujete, my pomáhame“ im odovzdali potraviny. Rovnako ich dostali zdravotníci aj na ďalších 60 miestach po celom Slovensku.

Hoci to ako protest nevyzerá, s vedením agrorezortu sú už mesiace na nože. Kým za predošlej vlády štrajkovali malí roľníci, teraz sa búria najmä veľkí.

Klincom do rakvy sú pre nich redistributívne platby, tak ako o nich hovorí Ján Mičovský. Minister presadzuje systém, ktorý v podporách fariem zvýhodní drobných roľníkov, ktorí hospodária sotva na pár hektároch.

Predseda výboru pre poľnohospodárstvo a poslanec za hnutie Sme rodina Jaroslav Karahuta ponúkol kompromisné riešenie, ktoré by vyhovovalo aj nespokojným farmárom.

Minister však trvá na svojom a vyzerá, že neplánuje ustúpiť. Veľkým však sľubuje 64 miliónov navyše. Tie chce rozdeliť cez priame platby.

Vyzerá to, že protesty farmárov tak skoro nestíchnu. Už budúci týždeň plánujú vyraziť do terénu aj s technikou.

Viac v reportáži Marka Gudiaka.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti