Poslanec Čepček nemôže tri mesiace chodiť na klub OĽANO. Dôvodom je jeho opakované hlasovanie s kotlebovcami

Samo a Natália
Zdroj: TASR

Na tri mesiace tiež prišiel o výhody, na ktoré mal ako člen klubu nárok.

Poslanec Národnej rady (NR) SR za OĽANO Martin Čepček nemôže dočasne chodiť na zasadnutia poslaneckého klubu hnutia.

Na tri mesiace tiež prišiel o výhody, na ktoré mal ako člen klubu nárok. Nebude mať k dispozícii právny a mediálny tím. Informoval o tom predseda klubu Michal Šipoš.

Dôvodom je jeho opakované hlasovanie v pléne spolu s poslancami ĽSNS. Čepček je aj naďalej členom klubu OĽANO.

„Keďže sa medzi Martinom a ostatnými poslancami naštrbila dôvera, je to v tejto chvíli, myslím, pochopiteľný, ale nie nezvratný krok. Ak bude pripravený ďalej tímovo spolupracovať, o tri mesiace má dvere otvorené,“ skonštatoval Šipoš. Doplnil, že opakované hlasovania s poslancami ĽSNS sú ťažko zlúčiteľné s hodnotami OĽANO.

Čepček na otázky zatiaľ nereagoval. Pred časom uviedol, že jeho voliči od neho očakávajú úprimné a odvážne presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov.

Nedávno už po druhýkrát podal do parlamentu návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Šipoš vtedy povedal, že Čepček o tom vopred neinformoval kolegov v klube ani členov koaličnej rady.

Poslanec hlasoval za návrhy ĽSNS obmedzujúce interrupcie. Koncom decembra 2020 zase v pléne nepodporil koaličné návrhy - novelu Ústavy SR, ktorá súvisela s reformou justície, ani novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu, ktorou sa umožnilo vláde predlžovať núdzový stav.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Martin Čepček

Dôležité udalosti