Kľúčový svedok v kauzách František Böhm sa zastrelil. Manželka mu v tom bránila, svedkom je aj syn

Najlepšie romantické filmy nájdete na VOYO!
Zdroj: TV Markíza

Policajný prezident vyhlásil, že nejde o vraždu.

Kľúčový svedok v kauze Judáš František Böhm sa zastrelil, informáciu priniesol ako prvý web noviny.sk. Podľa portálu sa mal streliť do hlavy. Ešte predtým postrelil aj svoju manželku do oblasti hrudníka.

Incident sa mal stať v piatok pred polnocou v Plaveckom Štvrtku na Záhorí. Udalosť potvrdila aj krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Podľa našich informácií mala streľbe predchádzať hádka a svedkom samovraždy mal byť aj Böhmov syn. Denník N zas dodáva, že manželka sa snažila Böhmovi v samovražde zabrániť, jej postrelenie malo byť neúmyselné.

„Podľa doterajších informácií mal muž spôsobiť strelné zranenie žene a následne sa mal sám zastreliť. Muž zraneniu na mieste podľahol. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka," uviedla Mihalíková s tým, že policajti na mieste vykonávajú všetky potrebné prvotné a neopakovateľné procesné úkony. Okolnosti  prípadu sú  predmetom vyšetrovania.

Ženu priviezli do nemocnice v bratislavskom Ružinove po polnoci. „Momentálne je v stabilizovanom stave a pri vedomí,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská, ktorá potvrdila, že žena mala strelné poranenie hrudníka.

Reakcia policajného prezidenta Kovaříka

K úmrtiu Böhma sa vyjadril aj policajný prezident Peter Kovařík. Tvrdí, že by bol by veľmi nerád, ak by sa v súvislosti s touto udalosťou šírili rôzne konšpirácie a špekulácie.

„V žiadnom prípade sa nejedná o vraždu, ale podľa doterajších informácií F. B. spôsobil neúmyselné strelné zranenie svojej manželke a následne sa sám zastrelil. Ženu so zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc. F. B. zraneniu na mieste podľahol. Vyšetrovanie je vedené na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave ,viac podrobností zatiaľ nie je možné zverejniť,“ konštatoval v stanovisku, ktoré médiám poskytol hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Kajúcnik Böhm

Bývalý siskár spolupracoval s políciou vo viacerých kauzách. Len pred pár dňami mal pred vyšetrovateľom vypovedať v súvislosti s možnou trestnou činnosťou bývalého sudcu Richarda Molnára.

Podnikateľ bol obvinený po razii s krycím názvom Božie Mlyny spolu s Ľudovítom Makóom. Na krku mal obvinenie z členstva v zločineckej skupine takáčovcov. Krátky čas strávil aj vo väzbe, no po začatí spolupráce s políciou a priznaním viny ho z nej prepustili. Zaradil sa tak medzi tzv. kajúcnikov.

Dôležitým svedkom bol aj v kauze Judáš, v ktorej bol obvinený aj zosnulý policajný exprezident Milan Lučanský. Uňho si mal Böhm úplatkami kupovať krytie. V kauze sú tiež stíhaní vysokopostavení policajní funkcionári SIS a finančnej správy. Okrem iného ich vyšetrovateľ viní z prevažne korupčných trestných činov. Niekoľko rokov mali kryť trestnú činnosť.

Böhm vypovedal aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi, ktorý je momentálne vo vyšetrovacej väzbe.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti