Z väzby prepustili ďalšieho kajúcnika. Fleischer svedčil proti Brhelovi

reflex_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Kontroverzného podnikateľa zadržali v rámci akcie Mýtnik.

Z väzby prepustili ďalšieho kajúcnika. Martin Fleischer bol zadržaný počas akcie Očistec a obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Exriaditeľ ekonomickej sekcie ministerstva vnútra začal vo väzbe spolupracovať a svedčiť proti podnikateľovi Jozefovi Brhelovi. Informáciu o tom, že Fleischer je na slobode, priniesol portál topky.sk

Aj Fleischerovo svedectvo prispelo k akcii Mýtnik, počas ktorej zadržali okrem kontroverzného podnikateľa Jozefa Brhela napríklad aj bývalého riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho či bývalého šéfa IT sekcie Finančnej správy Milana Gregu. Vrámci akcie Mýtnik stíhajú aj ďalšieho kontroverzného podnikateľa Michala Suchobu, ktorý je v zahraničí a pátra po ňom už aj Interpol.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia Fleischer tvrdí, že Jozefovi Brhelovi nosil desťaťisíce eur z nelegálnej trestnej činnosti do jeho firmy, ktorá sídli v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. Aj tam prebiehala policajná akcia Mýtnik.

Okrem Fleischera s políciou spolupracje aj bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, bývalý príslušník NAKA Martin Žáčik a kľúčovým svedkom mal byť aj exsiskár František Böhm. Ten sa však v piatok noci zastrelil vo svojom dome na Záhorí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza očistec

Dôležité udalosti