Od pondelka bude viac policajtov kontrolovať opatrenia. Aj na zavretých priechodoch

Lucie Bílá
Zdroj: TASR

Kontroly budú robiť najmä v exponovaných časoch.

Od pondelka (15. 2.) posilní polícia svoje hliadky na hraniciach s Maďarskom, Poľskom, Rakúskom i Českom. Zatvoria malé hraničné priechody na cestách III. triedy, kde je najnižšia intenzita dopravy.

Nepôjde však o hraničné kontroly, ale o kontrolu dodržiavania karanténnych opatrení a splnenia podmienok pred vstupom na územie Slovenska na základe vyhlášky ÚVZ. Predstavil ju v piatok (12. 2.) minister zdravotníctva Marek Krajčí s hlavným hygienikom a štátnym tajomníkom rezortu diplomacie.

„Policajné kontroly budeme vykonávať najmä v exponovaných časoch a v časoch, kedy sa predpokladá na základe analýz a štatistik najväčšia intenzita dopravy a to aj z dôvodu, aby policajný zbor vedel účelne a efektívne využívať svoje sily a prostriedky, aj pri výkone kontrol dodržiavania karanténnych opatrení vo vnútrozemí," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka

Česko

Na hraniciach príslušný správca komunikácie cestné priechody: Čadca - Milošová - Šance, Červený Kameň - Nedašova Lhota, Nová Bošáca - Březová a Skalica - Sudoměřice (stará cesta).

Poľsko

Na spoločných hraniciach s našim severným susedom zatvoria cestné priechody: Palota - Radoszyce, Nižná Polianka - Ožena, Kurov - Muszynka, Čirč - Leluchów, Lesnica - Szczawnica, Lysá nad Dunajcom - Niedzica, Tatranská Javorina - Lysa Poľana, Suchá Hora - Chocholów, Bobrov - Winiarczykówka, Novoť - Ujsoly.

Na hraniciach s Maďarskom a Rakúskom sa nič nemení

Na hraniciach s Maďarskom a Rakúskou republikou nedochádza k zmene otvorených alebo uzavretých cestných priechodov, ani času ich otvorenia. „Odporúčame občanom využiť ostatné komunikácie na cestu alebo na návrat zo zahraničia. O uzavretí týchto komunikácii boli susedné štáty informované. Ostatné cestné priechody je možné využívať ako doteraz, pri dodržaní karanténnych opatrení, vyplývajúcich z platnej vyhlášky ÚVZ," ozrejmil Slivka.

Polícia upozorňuje ľudí, že v súvislosti s prijatými opatreniami môžu zvyšovať čakacie doby pri vstupe na Slovensko. O uvedených opatreniach informoval policajný zbor aj našich susedov prostredníctvom rezortu diplomacie.

V reportáži Mareka Gudiaka si pozrite, aké opatrenia budú platiť na hraniciach.


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti