Vláda rokovala v sobotu neskoro večer. Prijala výnimku pre niektorých vysokoškolákov

Členovia vlády - Veronika Remišová, Mária Kolíková, Štefan Holý, Milan Krajniak, Andrej Doležal a Natália Milanová.
Zdroj: TASR

Študenti niektorých zdravotníckych odborov sa môžu vrátiť na prax.

Vláda Igora Matoviča zasadala v netradičný čas i deň. Ministri v sobotu (13. 2.) prijali na rokovaní, ktoré sa začalo o 21.00 h a trvalo hodinu, výnimku zo zákazu vychádzania niektorým vysokoškolákom.

Výnimka sa vzťahuje na ich cestu do školy, špecializovaného výučbového zariadenia a účelového zariadenia vysokej školy.

Od pondelka (15. 2.) bude platiť, že študenti 4., 5. a 6. ročníka odboru všeobecné lekárstvo, študenti 2. a 3. ročníka bakalárskeho štúdia v odboroch ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia, ako aj študenti 3. ročníka bakalárskeho odboru urgentná zdravotná starostlivosť

Podmienkou je, aby sa študenti vedeli preukázať negatívnym výsledkom antigénového alebo RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní. Prípadne ak študent prekonal ochorenie COVID-19, má mať o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace. Výnimka sa v tomto prípade vzťahuje aj na študenta zaočkovaného proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny, ak od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní, alebo ktorého zdravotný stav či zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na COVID-19.

Ako priblížil na sociálnej sieti minister zdravotníctva Marek Krajčí svoju letnú prax, ktorá trvá štyri týždne, v nemocniciach a na záchrankách budú preto môcť študenti robiť už teraz.

„ Študentom koncových ročníkov táto prax zároveň umožní ukončiť svoje štúdium a čo najskôr sa zapojiť do boja s pandémiou ako zdravotným profesionálom. Vítam, že väčšina z nich ako priorizovaná skupina, je už v tejto chvíli riadne zaočkovaná, teda pripravená postaviť sa do prvej línie do boja s našim neviditeľným nepriateľom," konštatoval.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výnimka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.