Žilinka chce vedieť, prečo Böhmovi nezaistili zbrane. Polícia našla revolver aj brokovnicu

Böhmovou samovraždou sa bude zaoberať aj Úrad inšpekčnej služby.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka požiadal bratislavského krajského prokurátora, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby dôsledne objasnil dôvody, prečo Františkovi Böhmovi NAKA nezobrala a nezaistila držané zbrane. Považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli ich držiteľmi.

Zdroj: TV Markíza

Kľúčový svedok v kauze Judáš sa zastrelil v piatok (12. 2.) v dome v Plaveckom Štvrtku. Podľa našich informácií mala streľbe predchádzať hádka a svedkom samovraždy mal byť aj Böhmov syn. Denník N zas dodáva, že manželka sa snažila Böhmovi v samovražde zabrániť, jej postrelenie malo byť neúmyselné.

Portál topky.sk informoval, že u Böhma našli muži zákona pri obhliadke miesta činu takmer desiatku zbraní. Okrem revolvera tam mali byť aj brokovnica aj samopal vzor 58 a iné. Podľa ich informácií nebohý Böhm všetky nájdené zbrane v legálnej držbe.

Kajúcnik Böhm

Bývalý siskár spolupracoval s políciou vo viacerých kauzách. Len pred pár dňami mal pred vyšetrovateľom vypovedať v súvislosti s možnou trestnou činnosťou bývalého sudcu Richarda Molnára.

Podnikateľ bol obvinený po razii s krycím názvom Božie Mlyny spolu s Ľudovítom Makóom. Na krku mal obvinenie z členstva v zločineckej skupine takáčovcov. Krátky čas strávil aj vo väzbe, no po začatí spolupráce s políciou a priznaním viny ho z nej prepustili. Zaradil sa tak medzi tzv. kajúcnikov.

Zdroj: TV Markíza

Dôležitým svedkom bol aj v kauze Judáš, v ktorej bol obvinený aj zosnulý policajný exprezident Milan Lučanský. Uňho si mal Böhm úplatkami kupovať krytie. V kauze sú tiež stíhaní vysokopostavení policajní funkcionári SIS a finančnej správy. Okrem iného ich vyšetrovateľ viní z prevažne korupčných trestných činov. Niekoľko rokov mali kryť trestnú činnosť.

Böhm vypovedal aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi, ktorý je momentálne vo vyšetrovacej väzbe.

Pozrite si reportáž, ktorú sme v sobotu odvysielali v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti