Domáce

Pohlavné choroby na Slovensku: Nakazené sú aj dievčatá do 15 rokov

Testy na syfilis.
Testy na syfilis Zdroj: TASR

Zvýšil sa počet nakazených kvapavkou.

Počet nakazených pohlavnými chorobami na Slovensku v roku 2013 oproti predošlým rokom klesol. Ako informoval Peter Bubla z kancelárie riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), v minulom roku sa pohlavnými chorobami nakazilo 1 055 ľudí. Väčšinu nakazených, konkrétne 683, predstavovali muži.

Zdroj: TASR

Zásluhu na nižšom počte nakazených má hlavne pokles počtu nakazených syfilisom. Túto chorobu v minulom roku diagnostikovali v 252 prípadoch. Oproti roku 2012 sa celkový počet nakazených syfilisom znížil o 50.

Najviac ochorení na túto chorobu, 64 prípadov zaznamenali vo vekovej kategórii 25 až 34 rokov. Vyskytli sa však aj štyri prípady nakazenia vo vekovej kategórii do 15 rokov. Všetky sa týkali dievčat. Najviac prípadov, 138 zaznamenali medzi slobodnými.

Počet infikovaných na kvapavku naopak v minulom roku stúpol zo 176 prípadov evidovaných v roku 2012 na 243. Väčšinu prípadov, konkrétne 192 tvorili muži. Aj pri kvapavke sa najviac prípadov - 110 vyskytlo vo vekovej kategórii 25 až 34 rokov.


BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.