Lučanský mal stopnúť vyšetrovanie batohu s 300-tisíc eurami. Tvrdí to bývalý šéf NAKA

Ilustračný záber.
Zdroj: TASR

Vauguste 2017 na čerpacej stanici vŠtrbe našiel brigádnik položený batoh s300-tisíc eurami.

Bývalý policajný prezident Lučanský mal podľa výpovede bývalého šéfa finančnej jednotky NAKA Bernarda Slobodníka dať úplatok, aby sa nevyšetroval prípad nájdeného batohu s 300-tisíc eurami. Informuje o tom Denník N.

V auguste 2017 na čerpacej stanici v Štrbe našiel brigádnik položený batoh s 300-tisíc eurami. K peniazom a batožine sa prihlásil bývalý šéf štátnej nákladnej železničnej spoločnosti Štefan Hlinka. Tvrdil, že peniaze našiel v dome po mame.

Prípad začala vyšetrovať NAKA – existovalo totiž podozrenie, že mohlo ísť o čierne peniaze. Už v novembri 2017 polícia Hlinkovi peniaze vrátila a z ničoho ho neobvinila.

Práve o tom, ako NAKA prípad preverovala, vypovedá Slobodník.

„V roku 2018 ho (Slobodníka) Mgr. Lučanský kontaktoval a pýtal sa na stav konania, dodal, že ministrovi PaedDr. Ersékovi sa to nepáči, že im to zaberá veľa času a znepríjemňuje im to chod ministerstva; po určitej dobe mu Mgr. Lučanský odovzdal 5 tis. €, aby sa už ´zbytočne nebehalo a nerobil bordel okolo toho prípadu batoh´,“ cituje zo Slobodníkovej výpovede podľa Denníka N uznesenie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti