Vila s výhľadom na Dunaj za 1,4 milióna eur. Kde na ňu exšéf daniarov vzal peniaze?

František Imrecze.
Zdroj: TASR

Oficiálne príjmy Františka Imreczeho by na kúpu atraktívnej nehnuteľnosti nestačili.

Bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho pripravila o kreslo kauza colných podvodov za 300 miliónov. Dnes sedí vo väzbe pre miliónové utajené zmluvy a podozrivé je aj nadobudnutie jeho luxusného majetku. Pochváliť sa totiž môže rozľahlou trojpodlažnou vilou s výhľadom na Dunaj. Na vlastníctvo lukratívnej nehnuteľnosti v bratislavskom Starom Meste upozornili Aktuality.sk už na jar minulého roka.

Bývalý šéf daniarov vtedy portálu tvrdil, že si na vilu zobral „státisícovú" hypotéku a úver spláca z platu šéfa mimovládnej organizácie IOTA združujúcej európske daňové správy. Už vtedy sa však ukazovalo, že Imreczeho oficiálne príjmy by na kúpu atraktívnej nehnuteľnosti nestačili.

Vilu na jednej z najlukratívnejších ulíc v Bratislave, vo Fialkovom údolí, vlastní od roku 2017. K trojpodlažnému objektu s pôdorysom 200 metrov štvorcových patrí pozemok s výmerou 360 metrov štvorcových. Nehnuteľnosť kúpil v čase, keď šéfoval finančnej správe. Na kúpu využil úspory, hypotéku a peniaze z predaja domu s rozlohou 150 metrov štvorcových na bratislavských Dlhých dieloch.

Najnovšie zistenia Aktuality.sk potvrdzujú, že kúpa a následná rekonštrukcia vily prevyšujú finančné možnosti niekdajšieho nominanta Smeru v čele finančnej správy. Len samotná vila pred rekonštrukciou vyšla na 1,4 milióna eur. Ďalšie peniaze si vyžiadala prestavba objektu. Imrecze sa do nej pustil navyše bez stavebného povolenia.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne

Imrecze je obvinený spolu so svojím priateľom Michalom Suchobom, bývalým podriadeným Milanom Gregom, ktorý šéfoval sekcii IT na finančnej správe, a oligarchom Jozefom Brhelom pre dohadzovanie zákaziek na finančnej správe bez súťaže. Ide o utajované zmluvy pre firmu Allexis, ktoré boli podľa Úradu pre verejné obstarávanie uzavreté nezákonne. Škoda podľa vyšetrovateľov dosahuje 42 miliónov eur.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti