Exšéf polície Tibor Gašpar zostáva vo väzbe za rovnakých podmienok

BeFunky-collage.jpg
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Jeho advokát namietal, že sa nemôže stretávať s blízkymi, hovorí o psychickom nátlaku.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe za nezmenených podmienok. Rozhodol o tom dnes (16.2) Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Sudca nevyhovel jeho žiadosti o vypustenie kolúzneho dôvodu väzby, v ktorej je od vlaňajšieho novembra. Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR, informoval obhajca Marek Para.

Exšéfa polície eskortovali z cely na výsluch krátko po 9.00 h. Marek Para uviedol, že žiadali zrušenie dôvodov väzby, preskúmanie legitimity postupu orgánov činných v trestnom konaní.

Zdroj: TV Markíza

„A to v tom, keď zasiahli do práv Tibora Gašpara, že mu obmedzili akýkoľvek kontakt s blízkymi osobami. Považujeme to za psychický nátlak v rámci väzby, uviedol Para.

Zároveň žiadali vypustiť kolúzny dôvod väzby, ktorý bol podľa obhajcu zneužitý

 

Gašpar je v kauze Očistec obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa, prečinu podplácania a za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Podľa obvinení ju mal riadiť nitriansky podnikateľ a väzobne stíhaný Norbert Bödör. Medzi obvinenými je aj špeciálny prokurátor, v súčasnosti väzobne stíhaný Dušan Kováčik.

NAKA 5. novembra od ranných hodín zasahovala v rámci akcie Očistec v dome bývalého policajného prezidenta v mestskej časti Janíkovce v Nitre. Zasahovala aj u ďalších policajných exfunkcionárov, okrem iného v Ivanke pri Dunaji u bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a v Leviciach u Bernarda Slobodníka. 

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tibor Gašpar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.