FOTO: Mimoriadne brutálna vražda v Martine. Toto je miesto, kde sa to malo všetko udiať

Vražda sa mala udiať medzi 19. januárom a 6. februárom.

Národná kriminálna agentúra vyšetruje prípad mimoriadne brutálnej vraždy. Dvaja muži mali svoju obeť, 43-ročného príležitostného murára, zavraždiť len preto, lebo jeden z nich vraj chcel zistiť „aké to je zabiť človeka". Všetko sa do malo odohrať v Martine.

„Podľa zistení polície malo ku skutku dôjsť v doposiaľ presne neustálenom čase po 19. januári tohto roka do dňa 06. februára, kedy bolo telo poškodeného nájdené," uviedol pre TVNOVINY.sk hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Na otázku, koľko majú údajní vrahovia rokov uviedol, že „k obvineným bližšie informácie nemáme k dispozícii."

Podľa informácií TV Markíza by mal mať jeden z obvinených len 16 rokov a iniciály obvinených sú M.J. a R.D.

„Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v trestnej veci v obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy dňa 9. februára 2021 na základe návrhu prokurátora ÚŠP rozhodla o vzatí do väzby dvoch obvinených osôb. Rozhodnutie nie je právoplatné, na koľko obvinení proti nemu podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR," uviedla k prípadu hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Ak im súd preukáže vinu, hrozí im až doživotie. Významnú rolu pri výške trestu zohrá aj fakt, že sa skutok udial počas núdzového stavu.

„Trest pri úkladnej vražde je za krízovej situácie doživotie, no táto časť otázky je v kompetencii súdu," odpovedal vo všeobecnosti Slivka.


Čo sa vlastne stalo?

Dvaja muži mali svoju obeť vylákať do priestorov opusteného krytu civilnej ochrany pod zámienkou, aby si išiel s nimi vypiť. Po krátkych rozhovoroch mu oznámili, že je to jeho posledný deň a v noci zomrie.

Jeden z obvinených vraj chcel zistiť „aké to je zabiť človeka". Poškodeného fyzicky napadol a spôsobil mu mnohopočetné zranenia. Po kopancoch a úderoch do tela a hlavy ho udierali dreveným hranolom. K útoku sa pridal aj druhý páchateľ a aby sa presvedčil, že je napadnutý mŕtvy, sklenenou črepinou mu podrezal krk.

Následne mal povedať, že chce vidieť mozog a poškodenému mal zarezať do viacerých častí hlavy. Veľké množstvo zranení rôzneho charakteru viedlo k jeho smrti.

Keďže išlo o úkladnú vraždu, prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry. Sudca pre prípravné konanie rozhodol o väzobnom stíhaní obvinených. Informovala v utorok večer polícia na sociálnej sieti.


BRATISLAVA/MARTIN/mm, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti