Vyšetrovanie smrti V. Macákovej ukončia vo februári. Zabitie zrejme vylúčia, črtá sa iný scenár

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Podľa lekárskej správy je málo pravdepodobné, že jej zranenia zavinila cudzia osoba.

Vyšetrovanie záhadnej smrti učiteľky angličtiny Violy Macákovej je na konci. Prokurátor Matej Izakovič pre denník SME povedal, že vyšetrovanie bude ukončené do konca februára. Podľa posledných medializovaných informácií polícia pracuje aj s verziou, že Macáková zomrela bez zavinenia inej osoby.

Prokurátor Izakovič to nechcel potvrdiť. Dodal ale, že po skončení vyšetrovania poskytne prokuratúra komplexnú tlačovú správu. V nej vysvetlí, ako žena prišla k zraneniam.

Viola Macáková zomrela 19. novembra 2019, keď ju okoluidúci našiel ležať zranenú pri bratislavsom prístave. Po príchode záchranárov zraneniam podľahla. Podľa prvých informácií mal Violu zabiť sériový vrah, ktorý sexuálne zneužíva svoje obete. Táto verzia sa ale nepotvrdila.

Vyštrovateľ dal vypracovať dodatočný posudok, pretože prvý nedával jednoznačné odpovede. Podľa denníka SME z druhého posudku vyplýva, že úmrtie Violy spôsobila tuková embólia. Dochádza k nej, keď zrazenina tuku upchá cievu a dôjde k zastaveniu srdca. Stáva sa to zvyčajne po poranení kostí alebo tupých nárazoch. Polícia pracovala s verziou, že Viola nešťastne spadla a to mohlo spôsobiť upchatie cievy.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Viola Macáková

Dôležité udalosti