Matovič vie, že možno nie všetci poslanci SaS podporia predĺženie núdzového stavu

Šéf liberálov tvrdí, že musí byť dobre odôvodnený.

Nie je isté, či všetci poslanci z SaS podporia predĺženie núdzového stavu. Po doobedňajšom rokovaní vlády to povedal vicepremiér a šéf liberálov Richard Sulík. Dôležité bude podľa neho dobre odôvodniť predĺženie núdzového stavu.

Kabinet opäť zasadne o 16.00 h, kde podľa Sulíkovych slov majú riešiť návrh vlády na vyslovenie súhlasu parlamentom a takisto majú rokovať o vakcíne Sputnik. „Informoval som premiéra, že neviem garantovať všetkých poslancov SaS," povedal .

Ak ho má parlament schváliť, je podľa neho oprávnená požiadavka, aby bol dobre odôvodnený. Myslí si, že návrh prejde popoludní na vláde konsenzuálne. „Debata, ktorá je veľmi dôležitá, musí prebehnúť na pôde NR SR alebo na pôde koaličnej rady," doplnil.

Poslanci klubu SaS majú o podpore predĺženia núdzového stavu hovoriť v piatok (19. 2.) na zasadnutí klubu, uviedla šéfka klubu Anna Zemanová. Zatiaľ nevie o žiadnom poslancovi z klubu, ktorý by avizoval, že predĺženie nepodporí. Schôdza k tejto téme má byť 24. februára.

Ako sa k nemu stavajú ostatné koaličné strany?

O podpore má hovoriť aj klub Sme rodina. Poslanec hnutia Patrick Linhart už avizoval, že "nezmyslené predlžovanie núdzového stavu" nepodporí. Hovorí o potrebe otvoriť maloobchody a odškodniť živnostníkov.

Prečítajte si aj: Zarába si koalícia na existenčný problém? Kollár môže svojím odchodom spustiť domino efekt

Poslanci Za ľudí majú o podpore predĺženia hovoriť na poslaneckom klube. „Budeme o tom rokovať na klube, čakáme dôvodovú správu a argumentáciu k predlžovaniu núdzového stavu," povedal podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. „V pondelok to uzavrieme," doplnila šéfka klubu Za ľudí Jana Žitňanská.

Predsedovi klubu OĽANO Michalovi Šipošovi zatiaľ nikto z poslancov hnutia neavizoval, že by nechcel podporiť predlžovanie núdzového stavu. "Budeme mať k tomu klub, predpokladám, že deň pred schôdzou," skonštatoval.

Núdzový stav sa predĺžil od pondelka 8. februára o ďalších 40 dní, rozhodol o tom vládny kabinet. Predĺženie musí odsúhlasiť parlament do 20 dní odo dňa jeho účinnosti.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti