Nevera u žien: Ako ju prežívali a zmenila im život?

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock.com/ Photographee.eu

Na Slovensku podvádzajú viac ženy, v priemere až 70 percent.

Nikto si to cielene nenaplánuje, ale život občas prinesie aj nechcené situácie. Medzi také jednoznačne patrí nevera. V priemere na Slovenku podvádza, alebo už niekedy podviedol každý druhý človek. Zarážajúce je, že u nás podvádzajú viac ženy, v priemere až 70 percent.

Druhov nevery je niekoľko a väčšina je výsledkom nesprávnej komunikácie vo vzťahu. Existuje veľa prípadov, kedy sa ukázalo, že ľudia nie sú schopní si vybudovať silnú a šťastnú rodinu. Počúvajú jeden druhého, ale nepočujú, pozerajú jeden na druhého, ale nevidia. Týmto spôsobom ľudia postupne ničia svoje manželstvo, alebo dlhoročné partnerstvo. Portál dáma.cz sa otvorene opýtal čitateliek na neveru, ako ju prežívali a či zmenila ich život.

Osudová nevera

Niekto podvádza celé týždne, mesiace, roky, inému stačí jeden raz. To je aj prípad Martiny, ktorá žila v dlhodobom spokojnom vzťahu. Jej partner bol dobrý človek, pekný, zodpovedný a mal dobrú prácu. Podľa jej slov však chýbala ich vzťahu vášeň.

Prečítajte si aj: Mnohé mladé páry majú vzťah bez sexu. Prezradíme vám, prečo je to tak

Zlom v nej nastal, keď pracovne odcestoval na tri mesiace do zahraničia. Na dámskom výlete sa zoznámila so sympatickým lyžiarom, ktorý bol z ich mesta. Padli si do oka a po návrate z hôr išli na rande, ktoré skončilo vášnivým milovaním. Nešlo však o jednorazovú záležitosť. S lyžiarom si padli do oka, od partnera odišla a z nevery sa stal dlhoročný vzťah, ktorý pretrváva dodnes.

Pomsta

Veď to poznáte, pomsta býva sladká. Niektoré ženy reagujú na partnerovu neveru rozvodom, iné mu ju oplatia tiež neverou. To je aj prípad Jarky. Po prevalení partnerovho úletu sa rozhodli dať ich manželstvu a rodine ďalšiu šancu. Navštevovali manželskú poradňu, ale ten pocit zrady v nej jednoducho pretrvával a nevedela na to zabudnúť. V poradni im preto navrhli niekoľkotýždňovú pauzu.

A práve pauza viedla k dámskemu výletu k moru a prelomovému okamžiku. Jarka prežila typickú letnú lásku s plavčíkom. Po návrate z dovolenky sa však začala tešiť na rodinu aj manžela, ktorému odrazu dokázala odpustiť. Vďaka jej pomste žijú doteraz v manželstve.

Zdroj: 4 PM production/shutterstock.com

Nie je sex ako sex

O sexe sa dočítame v dnešnej dobe veľa, ale v minulosti to tak nebolo. Rodičia vám na dedine nepovedali skoro alebo úplne nič, erotické časopisy ste na pošte tiež nekúpili a ak by ste aj chceli, hneď by sa to rozkríklo a dúfali ste, že to pôjde “samo“. Horšie je, keď to veľmi nešlo a vás to nenadchlo.

To je aj prípad Terezky, ktorá bola s partnerom desať rokov, od jej pätnástich. Ich sex bol o dvoch-troch polohách, bez predohry a experimentovania. Na vysokej škole si rozšírila obzory a snažila sa ho donútiť k zmene a skúšaniu nových vecí, on však nechcel. Prišiel večierok, alkohol, slovo dalo slovo a ona skončila s neznámym fešákom na izbe. Sex, ktorý zažila jej úplne zmenil život a dokázal, že to môže byť o pôžitku a skvelom zážitku.

S partnerom sa teda rozišla, chvíľu si užívala a teraz je už vydatá a s manželom vo všetkých smeroch spokojná.

Prečítajte si aj: Vzrušujú vás hádky s partnerom? Tu sú dôvody, prečo to tak môže byť

Slávna osoba

Kto nemal v minulosti slabosť na muzikantov? Miška mala. Bola veľkou hudobnou fanúšičkou, ktorá chodila od koncertu na koncert a prežila veľa divokých zážitkov. Postupne však dospela a našla si spoľahlivého partnera a porodila mu dve deti.

Na 35. narodeniny však išla s kamarátkom na výlet do Berlína a samozrejme aj na koncert a afterparty. Miška tak prežila scénu ako z filmu. Objavila sa tam kapela, na bare sa zarozprávala so spevákom, ktorý jej objednal pitie s skončili u neho na izbe. Zažila divokú noc, na ktorú bude do konca života spomínať a jej manžel sa o tom nikdy nedozvie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti