Nepríjemný zápach z úst? Takto z neho odstránite cesnak, cigarety aj alkohol

Ilustračná snímka.
Zdroj: harnsitr/shuterstock.com

Krátkodobým riešením je žuvačka, niektoré potraviny však zaberajú na trvalo.

Zápach z úst je veľmi nepríjemný, doteraz pre vaše okolie, teraz pri nosení rúška hlavne pre vás. Ak fajčíte, pravdepodobne to riešite žuvačkami, pri alkohole a cesnaku je to horšie. Na cibuľu napríklad zaberá jablko, ale čo spraviť s týmito arómami? Samozrejme, vždy je potrebné umyť si zuby a napiť sa citrónovej šťavy. Ide však o čiastočnú pomoc. Portál blesk.cz radí niekoľko tipov, ako dych zamaskovať úplne.

Cesnak

Na cesnakový zápach si môžete dať žuvačku, ide však o krátkodobú pomoc. V ženských radách sa odporúčajú výrobky obsahujúce kávové zrno, ktoré má intenzívnu vôňu. Taktiež žuvanie petržlenovej vňate, mäty alebo pitie mätového čaju. Pomôcť údajne môžu aj mliečne výrobky, pretože čiastočne neutralizujú zápach zo žalúdka. Veľmi účinné sú vraj aj horké čínske čaje z byliny Ki Ding Cha. Táto rastlina údajne veľmi účinne eliminuje zápach z úst.

Prečítajte si aj: Zvyknete si zamraziť potraviny? Dajte si pozor, niektoré do mrazničky naozaj nepatria

Alkohol

Zápach po víne, pive a tvrdom alkohole býva veľmi nepríjemný. Po búrlivej noci je alkohol cítiť nielen z dychu, ale aj z vášho tela, preto je potrebná sprcha. Okrem osobnej hygieny sa naň odporúča aj arašidové maslo. Arašidy sú totiž veľmi aromatické a majú príjemnú vôňu, ktorá zápach prebije. Veľmi účinná je aj škorica, ktorá nielenže pekne vonia, ale má aj antibakteriálne účinky. Taktiež pomôže káva, citronáda a rajčiny.

Cigarety

Zápach z cigariet je veľmi intenzívny, nielen z oblečenia, ale hlavne u úst. Prebiť sa ho môžete snažiť umytím zubov, žuvačkami, kávou, citronádou či čokoládou. Vybrať si môžete aj žuvanie petržlenovej vňate a mäty. Na cigarety je údajne účinné aj jablko.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti