V strane Za ľudí to vrie. Zisťovali sme, či odídu aj ďalší a či zostane vo vláde

Ako prvý ju opustil Miroslav Kollár. Dve mimoparlamentné strany mu odkazujú, že dvere má otvorené.

Kritika a po nej buchnutie dverami. Z koalície aj zo strany Za ľudí tento týždeň odišiel poslanec Miroslav Kollár. Ďalší poslanci priznávajú, že bojujú s podobnými dilemami. Zisťovali sme, či strana Veroniky Remišovej vydrží pokope a vo vláde.

„Pocity, ktoré prevládli u Mira Kollára a vyústili do toho, čo spravil, zažívame viacerí," otvorene hovorí Kollárova kolegyňa Vladimíra Marcinková.

„Rozumiem tej frustrácii, sám ju neraz cítim," dodáva Juraj Šeliga.

„Sme ešte stále tou stranou a koalíciou, ktorá mení túto krajinu k lepšiemu. A ak má niekto pocit ako Miro Kollár, že to tak nie je, tak je zodpovedné a múdre vyvodiť k tomu stanovisko voči sebe samému. A to si myslím, že ho to ctí a že to je postup každého správneho politika," komentuje Kollárove rozhodnutie Tomáš Valášek.

Poslanci strany Za ľudí sa netaja tým, že sa im v tejto vládnej koalícii nefunguje práve ľahko. Nateraz však nikto ďalší odchod zo strany nechystá.

Poslanec Kollár tvrdí, že ďalší krok premyslený nemá a pokojne môže ísť o jeho posledné volebné obdobie. Nedá sa však nevšimnúť, že blízko má aj k mimoparlamentným stranám

„Je to človek, ktorý má u nás dvere otvorené a ja budem rád, keď budeme spolu spolupracovať aj naďalej," odkazuje Kollárovi predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

„Je dôležité hľadať cesty k spolupráci a rozprávať sa. Za PS môžem povedať, že sme otvorení viesť takýto dialóg s pánom Kollárom," pridáva sa líderka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

Viac v reportáži Gabiky Kajtárovej


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Za ľudí

Dôležité udalosti