František Imrecze má na krku nové obvinenie. Čelí mu aj Michal Suchoba

Týka sa údajného úplatku, aby firma neprišla o bezpečnostnú previerku.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze čelí ďalšiemu obvineniu. Podľa polície mal uplácať exšéfov NAKA, aby ututlali úplatkársku kauzu.

Obvineniu z korupcie čelí aj Michal Suchoba. Ten sa mal podľa polície postarať o to, aby colníci zbabrali vyšetrovanie v inej daňovej trestnej činnosti.

Bol 20. apríl 2017 a vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar sa verejnosti pochválil odhalením korupcie. Rektorovi vojenskej akadémie Jozefovi Putterovi mal zamestnanec súkromnej spoločnosti núkať 5 000 eur, aby si zabezpečil výhody pri uzatváraní obchodných zmlúv. Rektor však vtedy korupciu nahlásil.

Zdroj: TASR

Prípad išiel do zabudnutia, po štyroch rokoch ho polícia otvorila opäť. Obvinila exšéfa finančnej správy a hovorkyňa Úradu špeciálneho prokurátora Jana Tökölyová nám potvrdila, že vyšetrovateľ obvinil Imreczeho z korupcie.

Bol to vraj on, kto sa mal o zastavenie korupčnej kauzy postarať. Ak by totiž NAKA pokračovala ďalej, musel by sa s firmou, ktorá mala korumpovať rektora, rozlúčiť aj Imrecze.

„Pretože by to malo za následok nutnosť ukončenia všetkých zmlúv s Finančnou správou SR v oblasti dodávania informačných technológií,“ konštatuje sa v uznesení.

Imrecze sa mal podľa vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry aj peňažne odvďačiť a 40-tisíc eur mal poslať cez podriadeného Ľudovítovi Makóovi. Ten mal peniaze osobne odovzdať vtedajším šéfom NAKA. Imreczeho advokát sa k novému obvineniu vyjadriť v pondelok (22. 2.) nevedel. Nereagovala ani firma, ktorej mal Imrecze pomáhať.

Obvineniu z korupcie nečelí sám. Rovnaký skutok pripisujú aj jeho spoluobvinenému v kauze Mýtnik Michalovi Suchobovi, ktorého len nedávno zadržal Interpol. Ten mal podľa vyšetrovateľa zaplatiť 70-tisíc eur Makóovi, aby zmaril vyšetrovanie v kamarátovej firme. Tá však tvrdí, že žiadna korupcia nebola. Odmieta, že k veci došlo. Colný úrad vec vraj ukončil pokutou.

Reportáž spracovala Braňo Tomaga.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme František imrecze

Dôležité udalosti