Pre živnostníkov už neplatí zákaz vstupu, predajcovia využili dieru vo vyhláške

Zisťovali sme, čo na výnimky hovoria hygienici.

V predajniach nábytku už nakúpite. Ak máte živnosť. So živnostenským listom vás pustia napríklad aj do stavebnín. Predajcovia využili dieru vo vyhláške a zákazníkov pozývajú na nákup aj napriek lockdownu.

Ak nemáte doma zásobu klincov, momentálne si sami nenavŕtate ani policu. Predajne pre domácich majstrov otvoriť oficiálne stále nemôžu, a tak, ak sa vám pokazí napríklad záchod, veci na opravu zoženiete len cez internet.

Pre živnostníkov však už zákaz vstupu neplatí. Viaceré prevádzky maloobchod zmenili na veľkoobchod. A súčasná vyhláška predajne veľkoobchodu neuzatvára. Podmienkou je živnostenský list a negatívny test. Dnu sa dostanete, aj ak sami živnosť nemáte. Podnikateľ alebo živnostník vám však musí podpísať splnomocnenie. V inej sieti predajní zasa musíte vypísať tlačivo. Mali by ste tiež vedieť, čo približne chcete kupovať.

Naši reportéri vyskúšali kúpiť kľučku či žiarovku. Našli sme aj muža, ktorý si musel po vytopení kúpiť novú kuchynskú linku. Pýtali sme sa aj na úrade verejného zdravotníctva, čo na výnimky pre živnostníkov hovoria.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya a Moniky Kolekovej.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NITRA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obchod

Dôležité udalosti