Žilinský sudca Pavol Polka sa chce dohodnúť, obvinený je z prijímania úplatku a korupcie

Ľudia sa zhromažďujú na uctenie pamiatky maltskej investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Zadržali ho vrámci akcie Plevel.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným bývalým žilinským sudcom Pavlom Polkom. Ten je obvinený zo zločinu prijímania úplatku a pre korupčné delikty. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

„Podrobnosti nebudeme v súčasnosti uvádzať, pretože budú predmetom prejednávania na súde," uviedla hovorkyňa. Prokurátor podal návrh dohody na súd 17. februára. Schvaľovať ju bude na svojom verejnom zasadnutí ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 3. marca.

Bývalého krajského sudcu Pavla Polku zadržali v septembri v rámci policajnej akcie Plevel. Do väzby jeho a ďalšie tri osoby zobral ŠTS, pracovisko Banská Bystrica a následne aj Najvyšší súd SR.

Medzi väzobne stíhanými bol aj žilinský okresný sudca Daniel Béreš. Príslušníci NAKA zadržali v rámci akcie pôvodne 11 osôb. Medzi zadržanými bola aj bývalá predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová, ktorú prepustili bez obvinenia na slobodu. Zadržaná bola však opäť v rámci tohtoročnej januárovej akcie Plevel 2 a je stíhaná od februárového rozhodnutia NS SR väzobne.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Plevel

Dôležité udalosti