Vyšetrovanie záhadnej smrti Violy je definitívne ukončené. Čo sa mladej učiteľke stalo?

Záchranári prehľadávajú zostrelený vrak ukrajinského lietadla.
Zdroj: Facebook

Odborníci vylúčili, že by jej smrť spôsobila iná osoba.

Policajný vyšetrovateľ definitívne zastavil trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia Violy Macákovej, informoval portál topky.sk. Dôvodom sú závery znaleckého skúmania Kriminálneho a expetízneho ústavu, ktoré vylúčili zavinenie jej smrti cudzou osobou. Podľa  informácií TV Markíza by mali byť bližšie informácie k prípadu známe vo štvrtok.

Viola Macáková zomrela 19. novembra 2019, keď ju okoluidúci našiel ležať zranenú pri bratislavskom prístave. Po príchode záchranárov zraneniam podľahla. Podľa prvých informácií mal Violu zabiť sériový vrah, ktorý sexuálne zneužíva svoje obete. Táto verzia sa ale nepotvrdila.

Vyšetrovateľ dal vypracovať dodatočný posudok, pretože prvý nedával jednoznačné odpovede. Z druhého posudku údajne vyplýva, že úmrtie Violy spôsobila tuková embólia. Dochádza k nej, keď zrazenina tuku upchá cievu a dôjde k zastaveniu srdca. Stáva sa to zvyčajne po poranení kostí alebo tupých nárazoch. Polícia pracovala s verziou, že Viola nešťastne spadla a to mohlo spôsobiť upchatie cievy.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Viola Macáková

Dôležité udalosti