V Španielsku chytili Ľuboša, ktorý mal zbiť a zapáliť dôchodcu. Pomohli aj lovci lebiek

Na úteku bol od októbra.

Ľuboš S. sa do povedomia verejnosti dostal po začatí vyšetrovania po tom, ako dobil a podpálil dôchodcu. Muža mal napadnúť vlani v októbri v Prievidzi. Nešťastie sa stalo po tom, ako ho senior Milan prichytil pri krádeži.

Fotografie dobitého dôchodcu, ktorý útok prežil, mnohých šokovali. Ľuboša obvinili z vraždy v štádiu pokusu, zo Slovenska však ušiel.

„Cieľoví pátrači z policajného prezídia, verejnosťou prezývaní ako lovci lebiek, vyvinuli operatívno-pátraciu činnosť, vďaka ktorej získali cenné poznatky o tom, kde sa hľadaný Ľuboš nachádza," informoval médiá hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Španielski policajti mladíka zatkli pri policajnej kontrole, keď zistili, že je od 21. januára vydaný európsky zatykač. Zadržali ho krátko po polnoci 19. februára v obci Calafell, ležiacej 65 km od Barcelony.

„Výmena informácií bola zabezpečená prostredníctvom Národných ústrední SIRENE Španielsko a Bratislava. V najbližších dňoch bude zabezpečené jeho vydanie na územie Slovenska v spolupráci s ministerstvom spravodlivosti," dodal Slivka.

Čo sa stalo v Prievidzi

Útok sa odohral v jednej z firiem v objekte v Prievidzi. Dôchodca Milan tam prišiel za kamarátom. Keď vošiel do kancelárie, myslel si, že ju niekto vykradol. „V tom momente, ako som vošiel do kancelárie, sa za mnou zavreli dvere a odzadu som pocítil úder na hlavu,“ spomína Milan.

Dnes už známy utočník seniora udieral oceľovým hrotom od zbíjačky. Keď už bezvládne ležal na zemi, polial ho benzínom. Podľa lekárov bol zázrak, že to prežil.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lovci lebiek

Dôležité udalosti