Tajomstvo perfektnej selfie? Pozrite, ako na to!

10537308_1403089489911621_2512034568259537611_n.jpg

Prvý dojem je dôležitý!

Tvar čeľuste, úst a očí sú kľúčovými faktormi pre dokonalú selfie. Vedci odhalili presne to, čím robíme na niekoho prvý dojem. Vraví sa, že aj v jednej selfie fotke môžu malé zmeny tváre budiť dôveryhodnejší či atraktívnejší dojem.

Prvýkrát vedci zistili vlastnosti, s ktorými sa spája dokonalá selfie. Nová štúdia výskumníkov na katedre psychológie na univerzite v Yorku ukazuje, že je možné presne predpovedať prvé dojmy pomocou "selfie" cudzieho človeka.Keď sa pozrieme na obrázok tváre, vieme rýchlo súdiť aj cudzieho človeka, napríklad, či sa jedná o priateľskú alebo dôveryhodnú osobu. Aj keď nie je jasné, aký presne je, môžu nás tieto prvé dojmy ovplyvňovať.

Pre zistenie základu týchto rozsudkov vzal výskumný tím obyčajné fotografie z webu a analyzoval fyzické črty tváre.Každá z 1000 tvárí bola popísaná z hľadiska 65 rôznych funkcií, ako je výška očí, šírka obočia a podobne. Kombináciou týchto charakteristík vznikol model dokonalej sympatickej tváre, ktorá je znázornená na obrázkoch vyššie.

Ako však presne nafotiť takúto fotografiu seba?

1.Nájdite si dobré svetlo, ktoré vám nebude črty skresľovať do nepríjemných tvarov.

2.Usmievajte sa! Zamračené fotografie nepôsobia veľmi sympaticky. Úsmev je preto veľmi dôležitý.

3.Urobte vždy viac záberov. Zhora, zdola, zboku. Na konci si vyberiete tú najlepšiu. Aj profesionálni fotografi predsa vyrobia viac záberov, ako v skutočnosti použijú.

4.Pozor na hrubý krk. V žiadnom prípade nerobte záber zdola, keď vám krk zaberie pol obrázka.

6.Efekt je dôležitý. Ak sa vám nepodarí zachytiť tvár na dobrom svetle, treba si v programe na úpravu fotiek nájsť filter, ktorým si prisvetlíte tvár.

7. Zabávajte sa pri tom. Nadobudnete tak prirodzený úsmev a efekt sympatického výrazu máte zaručený.

Aj Richard Vernon, doktor, ktorý bol súčasťou výskumného tímu sa vyjadril k štúdii "Svojvoľné rysy v tvári môže ovplyvniť vnímanie ľudí."


NEW YORK/DAILYMAIL.com

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti