Kajetán Kičura napokon zostáva za mrežami. Najvyšší súd zamietol jeho žiadosť

Chicago Med - v pondelok až piatok o 18.35!
Zdroj: TASR

Súd mu rozšíril kolúznu väzbu o ďalšie skutky.

Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva za mrežami. Najvyšší súd zrušil rozhodnutie Špecializovaného súdu a jeho žiadosť o prepustenie zamietol.

„Senát 3T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (11.2.2021) a sám vo veci rozhodol tak, že žiadosť obvineného Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu zamietol. Väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. Senát zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby, ktorú rozšíril aj na skutky, pre ktoré bolo Kajetánovi Kičurovi vznesené obvinenie v júli a auguste 2020," informovala TV Markíza hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

„Dnešné rozhodnutie NS SR rešpektujem. Jeho dôvody nepoznám, avšak musím povedať, že rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie ŠTS bolo vecne i právne perfektné a ani v najdivokejšom sne som si nemyslel, že môže byť prelomené, a to ani v podmienkach súčasného právneho marazmu," povedal obhajca Kajetána Kičuru Rastislav Palovič.

Kičura je stíhaný pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Bol predsedom Štátnych hmotných rezerv, nová vláda ho odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kajetán Kičura

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.