Exsudca David Lindtner, obvinený v kauze Víchrica, zostáva vo väzbe

2910_Reflex_29_10_P20_dnes_17_25__12.mp4
Zdroj: TASR

Spolu s ním NAKA 28. októbra zadržala aj podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú.

Bývalý predseda Okresného súdu (OS) Bratislava III David Lindtner bude naďalej väzobne stíhaný.

Rozhodol o tom vo štvrtok na svojom neverejnom zasadnutí Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 4T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Davida Lindtnera, podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo 4. februára, ktorým bola žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietnutá. Senát NS SR dospel k záveru, že dôvody väzby, tak ako boli konštatované v ostatnom uznesení Najvyššieho súdu z 12. novembra, zostávajú nezmenené," objasnila hovorkyňa.

Davida Lindtnera, podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica.

Následne Ústavný súd SR 29. októbra 2020 dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera.

Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodoval ŠTS a NS SR.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.