Rodinná tragédia na diaľnici: V sekunde pod kamiónom skončili dvaja bratia

Ukradli psíkov Lady Gaga
Zdroj: facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Podľa odborníka šofér vôbec nebrzdil a auto išlo rýchlo.

Rodinná tragédia na diaľnici. Auto s mladíkmi uviazlo pod návesom kamióna. Nešťastie sa stalo vo štvrtok (25. 2.) predpoludním na ťahu medzi Trnavou a Nitrou.

Kamionista sekundy pred nárazom opísal mimo kameru. Dodávku s chlapcami videl v spätnom zrkadle, ako sa rýchlo približuje. Boli na okolo jediní. Myslel si vraj, že ho šofér chce obehnúť, zrazu ale vrazil priamo do neho.

Za zakliesneným autom pod návesom sa rýchlo vytvorili kolóny. Zhodou náhod v nej stála aj odťahovka. Tej sa podarilo vrak spod kamióna vyslobodiť.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Nitriansky kraj

Podľa našich informácií sa v aute viezli dvaja bratia. Šofér bol na mieste mŕtvy. Jeden mal 18, druhý 22 rokov. Šoférovho brata, ktorý sedel na mieste spolujazdca, vytiahli z vraku auta ešte živého. Ale s ťažkými zraneniami.

„Brzdné stopy neboli zaistené žiadne. V podstate prvé stopy boli stopy nárazu dodávkového vozidla do návesu. Dá sa predpokladať že vodič dodávky pred nárazom nebrzdil," myslí si znalec z odboru dopravy Jozef Veverka.

Dodávka bola služobná. Svedkovia vravia, že je možné, že spolujazdec spal a pred nárazom zaspal aj šofér. Aj to, ako je auto zdemolované, nasvedčuje, že išli rýchlo. Podľa znalca príčina prečo auto narazilo zozadu je zatiaľ technicky nevysvetliteľná.

Na mieste nakrúcala Monika Koleková.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nitra

Dôležité udalosti