Vodič z auta smrti sa postavil pred sudcu. O drogách, ktoré mal v moči, mlčal

19 KE Nedostatok lekarov.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Podľa jeho advokáta si zatiaľ nepamätá, čo sa v osudné ráno stalo.

Vodič, ktorý spôsobil dopravnú nehodu, ktorá si vyžiadali tri mladé životy sa vo štvrtok (25. 2.) postavil pred sudcu. Do reči mu síce nebolo, no jeho advokát sa vyjadril aj o drogách, ktoré sa našli nielen v aute.

Za volantom luxusného auta sedel 36-ročný Alexander. V nedeľu (21. 2.) krátko po 06.00 h za Novými Zámkami vošiel vo vysokej rýchlosti do protismeru, zišiel z cesty a prerazil dva stromy. Silný náraz spôsobil, že päťčlenná posádka sa niekoľkokrát prevrátila, až kým neskončila na streche. Na mieste prišli o život muži vo veku 32 a 35 rokov a 24-ročná žena.

Spolujazdkyňa vodiča bola, keď ju hasiči vyberali z auta, pri vedomí. Momentálne je v nemocnici mimo ohrozenia života. Vodiča po ošetrení úrazu hlavy previezli z nemocnice do cely predbežného zaistenia a po štyroch dňoch pred sudcu. Vyšetrovateľ ho obvinil z prečinov usmrtenia a ublíženia na zdraví a podal návrh na vzatie do väzby.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Vodičovi nepomohlo ani to, že nielen v aute, ale aj v jeho moči sa našli drogy. Po dvoch hodinách sudca rozhodol a vodiča poslal do väzby. Na otázku, či nájdené drogy v aute boli jeho, neodpovedal.

„Môjho klienta momentálne zobrali do väzby, že je obava z pokračovania v trestnej činnosti. Je mu veľmi ľúto, čo sa stalo a prevzal zodpovednosť za smrť tých ľudí. Chce spolupracovať, aby sa čo najskôr vec vyšetrila,“ povedal nám Alexandrov advokát Štefan Slováčik.

K tomu by sa mu však musela vrátiť pamäť. Podľa advokáta jeho klient poprel, že by mu patrili nejaké drogy, ktoré sa našli pri prehliadke vozidla. Jeho mandant nevie, odkiaľ sa tam zobrali. A vraj ani nevie, ako sa dostali do jeho tela. „Nevie, ako sa to mohlo stať. Nepamätá si celý priebeh deja,“ konštatoval Slováčik.

Zdroj: policie.cz

Viac informácií neprezradili ani z polície, ani zo súdu. Alexander však nie je žiadne neviniatko. Bol viackrát trestaný napríklad za podvod či falšovanie.

V roku 2011 po ňom pátrala aj Česká republika. Patril do skupiny, ktorá vystupovala ako falošná špeditérska firma. Ukradli kamióny aj s tovarom za milióny českých korún.

Na súde bol reportér Marek Šilhavík.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti