Zbierku pre Sebastiána na operáciu zneužil podvodník. Rodinu na to upozornili priatelia

Chlapček má ojedinelú chorobu a peniaze zbierajú na operáciu v Amerike.

Ľudský hyenizmus nepozná hranice. Štvorročný Sebastián z Lučenca hocikedy prestane dýchať. Má ojedinelú chorobu a súrne potrebuje operáciu v zahraničí. Rodina preto zriadila zbierku. Príbeh chorého chlapca však zneužil neznámy podvodník.

Sebastián mal iba tri týždne, keď prvýkrát prestal dýchať. Koľkokrát ho odvtedy museli oživovať, už mamička Miroslava Janitorová nepočíta. Povedala nám, že za štyri roky to mohlo byť až 300-krát. „Môže sa hrať alebo chodiť a z ničoho nič proste odpadne, ako keď vám príde zle a v tej chvíli prestane dýchať,“ opísala denné situácie pani Janitorová.

Pomôcť by Sebastiánovi mohla operácia v Amerike, na ktorú rodina nemá peniaze. Zriadili zbierku a chlapcovi svitla nádej na život. Všetko však ale zmenilo, keď Sebastiánov príbeh zneužil neznámy podvodník.

Zdroj: TV Markíza

„Upozornili nás na to kamaráti a ľudia, ktorí nám pomáhajú so zbierkou. Na sociálnych sieťach sa začala šíriť Sebastiánkova výzva, len číslo účtu bolo falošné,“ tvrdí chlapcova mama.

Je z tejto situácie sklamaná. Dúfa, že tento podvod neodradí ľudí od ďalšej pomoci. Hovorí, že sú momentálne na ňu odkázaní. Bez operácie by rodina čakala iba na chlapčekov koniec.

Prispieť je možné na dva účty. Jeden z nich je transparentný a Sebastián má aj vlastnú webovú stránku. „V tejto dobe, v tej najťažšej, kedy by sme si mohli pomáhať, tak v tejto chvíli je to proste úplne presný opak, čo sa deje,“ hovorí pani Janitorová.

Polícia sa už prípadom zaoberá, no majiteľ medzitým objavil účet ďalšieho dieťaťa, ktorého príbeh sa pokúša zneužiť.

Téme sa venovala reportérka Monika Bendíková.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

LUČENEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti