Poslankyňa Tabák je na dovolenke v Spojených arabských emirátoch. Nevidí v tom problém

Jej stranícky kolega Stančík ju poriadne skritizoval.

Poslankyňa z klubu OĽaNO Romana Tabák dovolenkuje s rodinou v Spojených arabských emirátoch. Potvrdila, že letela do Dubaja. Kde presne svoju dovolenku trávi, nepriblížila.

Na sociálnej sieti uviedla, že odcestovala na krátku dovolenku, ktorú dlhšie plánovala na základe harmonogramu Národnej rady tak, aby nezmeškala žiadnu schôdzu ani zasadnutie výboru.

Poslankyne sme sa pýtali, či je podľa nej dobrým príkladom pre verejnosť, ak v čase epidémie, cestuje do zahraničia.

Na sociálnej sieti uviedla, že dodržiava všetky prísne bezpečnostné a hygienické kritériá. Dodáva, že samotné cestovanie do zahraničia nie je zakázané a odvoláva sa aj na iných kolegov z opozičných aj koaličných strán, ktorí cestovali tiež.

„Prišla som si na dovolenku oddýchnuť a nie mediálne sa prezentovať na sociálnych sieťach,“ dodala poslankyňa.

Poslanec za OĽaNO Andrej Stančík sa svojej kolegyne nezastal. Hovorí, že v čase krízy by politici mali ísť príklad a nechodiť na dovolenky do exotiky. „To, že niečo môžete spraviť ešte neznamená, že to máte spraviť,“ reagoval Stančík s tým, že od začiatku pandémie nebol na dovolenke, hoci by si rád oddýchol.

„Tlak je veľký a pre mladého človeka to nie je zrovna najľahšie. Ale keď ako politici vyzývame ľudí k zodpovednosti, musíme ísť príkladom. Inak sa stávame rovnakými, ako tí pred nami. Ktorých ľudia mali dosť a dali mandát nám. Aby sme priniesli zmenu. Ak budeme rovnakí, len prehĺbime nedôveru ľudí v politiku a dáme priestor extrémistom a alternatíve. Zmena začína od každého z nás,“ dodal Stančík.

Ku kritike sa pridal aj poslanec za Obyčajných Tomáš Šudík. „Sklamalo ma konanie mojej kolegyne Romany Tabák. V situácii, ktorú na Slovensku máme, potrebujeme oddych všetci. Zároveň je potrebné si uvedomiť, že si to nemôžeme dovoliť. Považujem to za neúctivé voči všetkým pripojeným na pľúcne ventilácie i voči všetkým obetiam COVID-u. V tomto prípade nevidím rozdiel medzi opozičným a koaličným poslancom. V oboch prípadoch s týmto nemôžem súhlasiť!" napísal.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Romana tabák

Dôležité udalosti