Oligarcha Jozef Brhel ostáva vo väzbe

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu.

Obvinený oligarcha Jozef Brhel ostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí senát Najvyššieho súdu, ktorý zamietol jeho sťažnosť.

Do väzby ho poslala 5. februára sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová, ale sa odvolal. Dôvodom bolo možné ovplyvňovanie svedkov a možný útek.

„Rovnako senát zamietol žiadosť o nahradenie väzby zárukou dôveryhodnej osoby za ďalšie správanie obvineného. Senát Najvyššieho súdu sa stotožnil s rozhodnutím ŠTS, ktorý konštatoval u obvineného dôvody útekov a kolúznej väzby," informovala média hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Brhel je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zo zločinu prijímania úplatku. Pri zatýkacej akcii Mýtnik ho doma nenašli. Na výsluch prišiel zo zahraničia. Hneď ho aj zadržali. Pri vstupnej prehliadke lekár odporučil jeho hospitalizáciu, ležal na oddelení psychiatrie.

Brhel má dlhodobo vážnu diagnózu a podľa jeho advokáta Ľudovíta Štangloviča je rizikovým pacientom. Všetky obvinenia odmieta.

Pozrite si reportáž o dôvodoch, prečo je oligarcha vo väzbe.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti