Opatrenia sa sprísňujú, ale úradníkov v Prešove povolali do práce. Upozornili na to inšpekciu

Hlavným dôvodom zrušenia home officu je podľa nich dočerpanie starých dovoleniek.

Opatrenia proti šíreniu nákazy sa sprísňujú. Zamestnanci na Okresnom úrade v Prešove sa z takzvaného home officu museli vrátiť do práce. Prehodnotiť vraj chcú pravidlá fungovania úradu.

Do práce sa v pondelok ráno po niekoľkých týždňoch museli vrátiť aj tí zamestnanci Okresného úradu, ktorí doteraz mohli pracovať z domu.

Dostali sme anonymné vyhlásenie, podľa ktorého majú obavy zo šírenia nákazy v kanceláriách.

„Ide sa proti opatreniam a pokynom fungovania v núdzovom stave. Veď to je takmer hotová ‚samovražda‘,“ vyhlásil jeden zo zamestnancov OÚ Prešov.

Prednosta Okresného úradu nám potvrdil, že v pondelok naozaj do roboty zvolal všetkých pracovníkov.

Okresný úrad zamestnáva v štyroch budovách takmer 300 pracovníkov. Na vstupe klientom kontrolujú certifikát o negatívnom teste a v prípade pozitívnych prípadov priestory dezinfikujú.


Klientske centrum i podateľňa na OÚ funguje v riadnom režime. Podľa nespokojných zamestnancov by však ostatní úradníci mohli naďalej pracovať z domu.

Hlavným dôvodom zrušenia home officu je podľa nich dočerpanie starých dovoleniek.

Podľa aktuálnych opatrení je práca z domu povinná pre všetkých, ktorým to charakter práce umožňuje, úradníci už na to upozornili Inšpektorát práce.

Na susednom Úrade Prešovského samosprávneho kraja je na home office už tretí mesiac polovica zamestnancov, ktorým na to dokonca kúpili nové notebooky.

Ani na okresnom úrade sa vraj práci z domu nebránia. Chcú si vraj len preštudovať nové nariadenia vlády a podľa nich prispôsobiť aj ďalší pracovný režim.

PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti