Ďalšia poslankyňa si bola oddýchnuť v exotike. Podľa kolegov to nie je v tejto situácii vhodné

Romana Tabák.
Zdroj: TASR

Treba však povedať, že je to úplne legálne. Žiadne aktuálne platné pravidlo cestu do zahraničia nezakazuje.

Politikov to ťahá k moru. Aj napriek pandémii sa našli poslanci, ktorí si medzi rokovaniami parlamentu na pár dní odskočili do exotiky. Ich kolegovia, ktorí zostali doma, hovoria, že to nie je úplne vhodné.

Medzi kúpajúcich sa Slovákov v zahraničí pribudli aj niektorí poslanci z koalície. Do Spojených arabských emirátov cez víkend zamierila Romana Tabak z OĽaNO. Na letisku si ju všimol jeden z dovolenkárov.

Treba však povedať, že je to úplne legálne. Žiadne aktuálne platné pravidlo cestu do zahraničia nezakazuje a dovolenkujúcich politikov by teraz malo byť viac.

K moru zamierila aj Šeligova stranícka kolegyňa Andrea Letanovská, ktorá je zároveň aj primárka na Are v Národnom onkologickom ústave. Údajne je na Maldivách, čo síce priamo nepotvrdila, ale dovolenku nezapiera.

„Bola som na hranici totálneho vyčerpania, preto som požiadala o dovolenku. Po pár dňoch tu budem v plnom nasadení pre svojich pacientov, akokoľvek dlho bude táto pandémia trvať,“ uviedla Letanovská.

Obe poslankyne hovoria, že sa pri príchode na Slovensku budú riadiť všetkými platnými pravidlami. Okrem nich si exotiku počas pandémie dopriali aj ďalší - Robert Fico cez Vianoce zamieril do Dominikánskej republiky, Richard Sulík zas do spomínaného Dubaja, za čo ho vtedy verejne kritizoval aj premiér.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poslankyňa

Dôležité udalosti