Domáce

Rada (†25), ktorý zaspal a už sa nezobudil, vraj dobili mladíci z osady

rado2.jpg

Polícia už zadržala trojicu vo veku 17 až 18 rokov.

Zbili ho tak, že to neprežil. To, o čom si šepkali obyvatelia Medzeva, dnes potvrdila polícia. Radoslav (†25) zomrel potom, ako ho napadli traja mladí útočníci z neďalekej osady. Údajne s nimi predtým popíjal v krčme.

Deti z osady nám ukázali krvavé fľaky na ceste. V piatok nad ránom bol pred miestnou krčmou incident, ktorý stál Radoslava život. Presné okolnosti a mieru zavinenia jednotlivých útočníkov zisťuje polícia.

„Pitva nebohého ukázala, že príčinou smrti mohli byť aj zranenia, ktoré mohla spôsobiť aj iná osoba," priblížil policajný hovorca Alexander Szabó.

„Prišiel domov o pol druhej, ľahol si a spal do večera do pol šiestej a už sa nezobudil," povedala po smrti svojho syna matka.

Oživiť sa ho snažili rodičia i záchranári. Žiaľ, nepodarilo sa.


Otec dvojročného chlapca zomrel následkom opuchu mozgu. Brutalitu útoku dokazuje fakt, že lebku mal zlomenú na viacerých miestach. Domáci sa k incidentu vyjadrovať nechcú.

„Výsledkom policajného nasadenia bolo zadržanie troch podozrivých osôb vo veku 17 a 18 rokov," dodal Szabó.

Práve oni vraj s Radom popíjali. Prečo sa pobili, zatiaľ nie je jasné. Agresivitu domácich už na vlastnej koži skúsili aj policajti. V novembri 2008 tu sekerami a lopatami napadli policajnú hliadku. Jedného z policajtov pohrýzli do krku.

MEDZEV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.