Brat Jána Kuciaka posiela Matovičovi tvrdý odkaz: Už toho bolo dosť, pán premiér

Na snímke zľava Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, rodina Jána Kuciaka - Mária Kuciaková (sestra), Jozef K
Zdroj: TASR

Jozefa Kuciaka nahnevali nepriame slová predsedu vlády o tom, že hlasovanie o eurovale, ktorým v roku 2010 padla vláda, zapríčinilo, že zomrel novinár.

Slová premiéra Igora Matoviča o tom, že na Slovensku „zomrel novinár , lebo si niekto povedal, že euroval je dôležitejší," nenechali chladným Jozefa Kuciaka, brata zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Ten na margo vyjadrení predsedu vlády, ktorý nepriamo spojil pád vlády Ivety Radičovej z roku 2010 s udalosťou, ktorá o osem rokov neskôr šokovala celé Slovensko, adresoval lídrovi OĽaNO Matovičovi príspevok na svojom Facebooku.

„Už toho bolo dosť, pán premiér. Snažíme sa vyhýbať politike ako vieme, ale vnímame ju. V poslednom čase sa nám zdá, že to už zašlo až príliš ďaleko. Útočenie tragédiou nášho Janka a jeho Martinky dookola, na kolegov z koalície, dokonca aj na novinárov je niečo, čo už stráviť nevieme," píše v statuse Jozef Kuciak.

Následne vyzval Matoviča, aby vážil slová. „V mene celej našej rodiny Vás žiadam zvažovať slová, ktoré o ,,tom novinárovi'' poviete a hlavne týmto neútočiť do koaličných kolegov a už vôbec nie do Jankových kolegov novinárov. Prispejete tým len návratu toho, čo tu bolo a čo už nechceme. Ďakujeme!"

Už toho bolo dosť, pán premiér. Snažíme sa vyhýbať politike ako vieme ale vnímame ju. V poslednom čase sa nám zdá, že to...

Uverejnil používateľ Jozef Kuciak Utorok 2. marca 2021

Zdroj: Facebook/Jozef Kuciak

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Allforjan

Dôležité udalosti