Domáce

Príšerná smrť! Mladý muž sa utopil v nádrži s kyselinou v Pezinku

Utopil sa v jame s kyselinou.
Utopil sa v jame s kyselinou. Zdroj: TV Markíza

To hovoria predbežné výsledky pitvy.

Utopil sa v kyseline! To hovoria predbežné výsledky pitvy muža, ktorý cez víkend zomrel v jame v Pezinku. Nešťastie sa stalo pár minút po tom, čo traja pracovníci vliezli do šachty. Mali ju vyčistiť od nebezpečných chemikálií. Šokujúce však je, že údajne nikto z nich nemal dýchací prístroj ani oblečenie, ktoré by ich mohlo ochrániť.

Zdroj: TV Markíza

Traja muži vchádzajú do nádrže s chemikáliami po rebríku. Po pár minútach strácajú vedomie. Najskôr padá tvárou dole 34-ročný muž. Na dne je zmes nebezpečných kyselín a lúhov - hĺbka približne 20 centimetrov. Na mladíka padá ďalší, ktorý ho priľahne. Tretí sa potáca a lapá po dychu. Pravdepodobne sa nadýchali výparov, ktoré boli v odpadovej jame

Dvoch starších mužov hasiči vytiahli a pritom sa sami zranili. Najmladší sa už ale neprebral. Z predbežnej správy z pitvy vyplýva, že muž zomrel na následky zadusenia utopením.

Konateľ pezinskej firmy, v ktorej sa nešťastie stalo, len ťažko nachádza slová. Externá spoločnosť pre nich vraj nádrž nečistila prvýkrát.

Externá firma sídli v Šali - odkiaľ pochádzajú aj všetci traja muži. V jame bol dokonca aj jeden z konateľov firmy. Druhý ale žiadne podrobnosti o nešťastí nevedel.Zdravotný stav oboch mužov sa podľa hovorkyne nemocnice zo dňa na deň zlepšuje. Jeden z tých čo prežili, leží v nemocnici na Antolskej ulici v bratislavskej Petržalke. Podľa našich informácií má poleptanú väčšiu časť chrbta.

Druhý sa nadýchal agresívnych výparov. Obaja sú mimo ohrozenia života, stabilizovaní, pri vedomí, ale vyžadujú dennodennú lekársku spravodlivosť

Práve dnes boli inšpektori práce na mieste nešťastia. Ani po výsluchoch sa ale k prípadu vyjadrovať nechcú. Musia totiž vypočuť aj druhú stranu - teda externú firmu zo Šale. Na otázky - kto v sobotu v Pezinku pochybil a prečo muži do jamy s chemikáliami vliezli bez ochranných pomôcok - dá odpoveď zrejme až policajné vyšetrovanie.
BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti