Žiada vás partner o odpustenie nevery? Predtým, ako sa rozhodnete, zvážte niekoľko faktorov

Ilustračná snímka.
Zdroj: CandyBox Images/shutterstock.com

Najdôležitejšie sú vaše city a to, či ste ešte ochotná za vzťah bojovať.

Nevera dokáže so vzťahom poriadne zamávať. Jeden z partnerov sa jej dopustí, druhý ju odpustí, niektorých vzťah posilní, iný poškodí a niekto ju neustojí. Jednotné tvrdenia, ako sa k nej postaviť, neexistujú. Veľmi často ju neverník oľutuje a prosí o odpustenie. Čo vtedy robiť?

City

Je dôležité ujasniť si city, milujete neverníka? Alebo ste boli spolu iba zo zvyku, kvôli deťom a toto vám otvorilo oči? Ak ho po nevere už len nenávidíte a je vám skôr ľahostajný, nemáte nad čím uvažovať. Samoty sa báť nemusíte, vždy sú pri vás kamarátky a aj v dnešnej dobe si niekoho ešte môžete nájsť. No v prípade, že vás to naozaj zranilo, milujete ho, cítite, že ste schopná mu odpustiť, váš vzťah má ešte nádej.

Prečítajte si aj: Koľko krokov denne by ste mali prejsť? Známa hranica 10-tisíc nie je správna

Odborník

Nie je to iba postup vo filmoch, aj na Slovensku máme výborných odborníkov a partnerská poradňa nie je na zahodenie. Hlavne, ak boli v manželstve dosiaľ šťastná. Otvorene sa o všetkom porozprávate, začnete sa na jednotlivé situácie pozerať aj z iného pohľadu a možno vám to aj pomôže pri rozhodovaní. Človek nikdy nevie.

Príčina

Či už s odborníkom alebo bez, hľadajte príčinu. Musíte byť k sebe úplne úprimní, dôverovať si a hlavne komunikovať. Ak išlo iba o úlet a nesprávny krok v opitosti, asi nebudete mať veľa predmetov komunikácie. No môžete sa cítiť osamelo, zanedbať svoje sexuálne potreby, odcudziť sa, možno ste sa zabudli venovať vášmu vzťahu a všetku energiu ste venovali deťom, ktohovie. Ak nechcete chyby opakovať, ale sa z nich poučiť, rozprávajte sa o nich.

Zdroj: shutterstoc.com/Daxiao Productions

Ilúzia po návrate

Samotný návrat partnera domov všetko nevyrieši. Na vašom vzťahu musíte pracovať. Ak mu to zjednodušíte a budete sa tváriť, že sa nič nestalo, zabudne na výčitky a možno neveru aj zopakuje.

Vytvorte si preto čas pre vás, rozprávajte sa, choďte na rande, venujte sa spoločnému koníčku, čokoľvek, aspoň dve hodiny týždenne. Trvajte na zmenách a ideálne aj na spomínanej odbornej pomoci.

Avšak, zmeňte sa aj vy. Ak ste sa mu rozhodli odpustiť, musí to tak aj zostať. Opätovné výčitky, pocit viny a vykrikovanie jeho chýb vás nikde neposunie a obaja budete trpieť ďalej, uvádza portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.